NOVÁ ENERGIE

Březen – probouzí se jaro a začíná v nás rozdmýchávat energii. Proto tento newsletter patří naší ambasadorce, která energií doslova hýří – Soně Hrabec Kotulkové, kosmetické redaktorce a vášnivé běžkyni dlouhých tratí. Se svým mužem Michalem rozjeli před lety blog Running2.cz. Soňa je pro každou zábavu, a tak vás snad ani nemůže překvapit, když v lese potkáte běžkyni s oranžovou FOLBEURkou.

Jsi velmi aktivní člověk. Kde čerpáš energii? Co tě nejvíc nabíjí?
Ano, někdy i já sama koukám, co všechno jsem schopná zvládnout J Energii čerpám z věcí, které mě baví – je to moje práce, běhání, cestování, blog. A také je to čas strávený s lidmi, s nimiž je mi dobře a které mám ráda. Hodně mě nabíjí také můj manžel Michal. Máme stejné zájmy i ztřeštěné nápady, jsme spolu na jedné vlně. Samozřejmě k tomu, abych na vše měla dostatek síly, přispívá také můj životní styl – zdravě jím, pravidelně se hýbu (nejvíce běhám), bývám často v přírodě a také hodně spím.
 
Se svým mužem a sparing partnerem Michalem jste v r. 2018 okořenili pražský půlmaraton vaší svatbou v polovině závodu. Jak vás to napadlo? Bylo nakonec všechno podle vašich představ?
S Michalem jsme věděli, že klasická svatba není nic pro nás. Nejprve jsme přemýšleli, že se vezmeme sami dva na pláži třeba v Indii, ale bez rodiny a přátel by to nebylo ono. A jelikož je běhání naší největší vášní a seznámili jsme se na pražském půlmaratonu, řekli jsme si: Proč neudělat běžeckou svatbu na tomto krásném závodě? A vyvedla se ještě lépe, než jsme čekali. Vyšlo počasí, měli jsme tam svoje nejbližší a atmosféra byla nezapomenutelná. Navíc jsme zjistili, že se dobře běhá i v šatech a v kvádru. 
 
Díky běhání cestuješ i do zahraničí. Jaké místo tě uchvátilo tím, co vyzařovalo?
Miluji jižní Indii, Keralu. Byla jsem tam už 3x a pokaždé, když tam jsem, se tam cítím jako doma. Všechny ty barvy, chutě, vůně, nádherná příroda, čajovníkové plantáže, hory, vodní kanály mě nepřestávají fascinovat. Myslím si, že jsem musela být v nějakém minulém životě Indka. Mám ráda i zdejší lidi, protože jsou velmi srdeční a milí. Dokonce jsme tu s Michalem měli svou druhou svatbu. Vystrojili nám ji tu naší indičtí přátelé - byl to pravý hinduistický keralský obřad. Byl to další nezapomenutelný zážitek!
 
Tvou vášní je kromě běhu také kosmetika a móda. Preferuješ raději pestré barvy, nebo máš raději neutrální odstíny? Jaká barva by vystihla tvou energii a proč?
Ano, pracuji jako kosmetická redaktorka. Mám ráda výrazné barvy a nebojím se jich. Bez červené rtěnky se neobejdu ani při náročném běžeckém ultra závodě :-) Nejraději mám červenou barvu. Je jako já, energická a vášnivá. Když jsem si ale pořizovala svou první Folbeurku, sáhla jsem okamžitě po zářivé oranžové. Je nepřehlédnutelná, neokoukaná a rozzáří každý outfit.
 
Co tě v nejbližší době čeká? Do čeho se chystáš vložit svou energii?
Určitě cestování, zajímavé běžecké závody a také projekty s naším běžeckým blogem Running2.cz. Energii dávám do všeho, co dělám. Jak už jsem psala, vybírám si věci, které mě baví. Pak jde všechno téměř samo.